Як вибрати кухонний комбайн для дому?

15.03.2016

Як вибрати кухонний комбайн для дому?

№1
Forum Editor » 02 груд 2010, 19:05

Вибираємо кухонний комбайн для дому

Що з себе представляє кухня? Це спеціально обладнане приміщення, в якому обов’язково знаходяться мийка і піч. Цей мінімальний набір приладдя супроводжує житло людини, мабуть, з початку часів. І, оскільки їсти хочеться регулярно і кухня постійно використовується, допитливий розум людини постійно вдосконалює її облаштування. В нинішні часи кухонна техніка набуває найрізноманітніші і химерні форми. З приходом електрики в будинок вона освоює все нові і нові спеціальності, займаючи різні ніші та місце на кухні. Ймовірно, поява такого приладу, як побутової кухонний комбайн. було пов’язано з бажанням інженерів скоротити кількість інших пристроїв, що всі їх об’єднати під однією кришкою.

Зараз важко встановити істину в питанні першості винаходу кухонного комбайна. Сперечаються навіть про те, що саме послужило першим прообразом цього пристрою — блендер, міксер, або може м’ясорубка? Багато вважають першопрохідцем фірму Troy Metal Products. яка ще в 1919 році випустила перший міксер H-5. призначений для домашньої кухні. До цього ця фірма випускала великі агрегати, призначені для перемішування тесту в хлібопекарнях. Новий міксер коштував $200, що на ті часи вважалося дуже великою сумою. Після Великої Депресії 30-х років фірма знижує ціну на цей міксер і постачає його різними насадками. Ця компанія дожила і до наших днів, зараз вона випускає високоякісну кухонну техніку під маркою KitchenAid .

Згідно інших версій, називаються більш пізні винаходу. У 60-х роках француз П’єр Верден заснував компанію Robot Coupe. виробляє промислову кухонну техніку, і ця компанія створює перший кухонний комбайн для будинку Magimix. Надалі Magimix виділяється в дочірню компанію і виробляє саме кухонну побутову техніку. На своєму сайті Magimix скромно іменують себе «винахідниками кухонного комбайна», ймовірно, у них є на те підстави.

Ще один претендент на першість — теж француз, але цього разу американського походження, Карл Сонтхаймер. Увагу цього здібного інженера залучили блендери, які активно застосовувалися в середовищі виноробів. Майстри лози успішно використовували ці пристрої для змішування різних сортів ферментованого виноградного соку і таким чином отримували нові винні смаки. Кілька доопрацювавши блендер, Карл Сонтхаймер отримав щось, що теж цілком можна назвати першим кухонним комбайном .

Але це все справи днів давно минулих, нинішнє ж сімейство пристроїв, об’єднаних загальною назвою «кухонний комбайн», дуже численне, різноманітно і разнофункционально як за зовнішнім виглядом, так і по виконуваних дій. Загальним в їх пристрої буде, мабуть, лише наявність електричного двигуна і чаші для продуктів. Ще будуть в комплекті насадки, але їх набір буде для кожного своїм. Принцип роботи кухонного комбайна полягає в обертанні насадки в чаші з продуктом. Від швидкості обертання залежить вид діяльності, на невеликих обертах комбайн може місити тісто, на високих — подрібнювати овочі. Чаші зазвичай виготовляють з прозорого небиткого матеріалу, який з успіхом може перебувати як у холодильнику при мінусовій температурі, так і в мікрохвильовій печі.

Окреслимо коло можливих функціональних здібностей гіпотетичного героя нашої статті, визначимо призначення кухонного комбайна. По-перше, він служить для подрібнення. Перша і найважливіша насадка — сталевий ніж, яким можна перетворити в однорідну масу овочі, фрукти, навіть м’ясо — хоча такий фарш навряд чи підійде для котлет, занадто рідка буде консистенція, ця м’ясна маса швидше буде корисна в якості паштету. У деяких комбайнах є спеціальна насадка — шнекова м’ясорубка, яка зробить той самий, «правильний» м’ясний фарш. Однак, така насадка є далеко не в кожному кухонному комбайні. Насадки у вигляді диска з радіальними прорізами допоможуть нарізати скибочками овочі або пошинкувати капусту. Диск у вигляді терки може натерти моркву чи буряк на салат. Існує також спеціальний ніж для нарізання соломкою картоплі фрі.

Друга функція кухонного комбайна — змішування чи збивання. За допомогою спеціально призначених для цього насадок з гофрованою поверхнею можна приготувати коктейль або мус, збити яєчний білок, крем для торта або навіть приготувати майонез, кетчуп або інший соус в домашніх умовах. Використовуючи відповідні інгредієнти і морозильна камера можна навіть побалувати себе морозивом власного приготування. Третю «спеціальність» кухонного комбайна по достоїнству оцінять любителі випічки (маються на увазі, в першу чергу, любителі її піч). Якщо система управління електродвигуном в комбайні досить досконала і здатна забезпечити обертання на дуже низьких обертах, то, швидше за все, такий кухонний умілець вміє замішувати тісто. Четверте вміння побутового кухонного комбайна припаде до душі любителям здорового харчування. Мається на увазі можливість швидкого віджиму свіжого соку з фруктів. Причому використовується найчастіше як відцентровий режим, коли віджимання соку на високих оборотах відбувається за принципом центрифуги пральної машини, так і низькооборотний режим при використанні насадки для цитрусових.

Технічні характеристики кухонного комбайна визначаються його основними частинами — двигуном і чашею. Чим потужніший двигун, тим продуктивніше весь апарат. Розмір чаші теж, в принципі, безпосередньо пов’язаний з потужністю двигуна — як правило, у потужних кухонних комбайнів і чаші розмірами побільше. Оптимальне співвідношення таке: на півторалітрову чашу потрібен 300-ватний двигун, на дволітрову — 400-ватнный, на трилітрову — потужність повинна бути не менше 700 Ват.

Тепер розглянемо асортимент продукції, пропонованої нам світовими виробниками, орієнтуючись по ще одному, для багатьох головному, показником — ціною. Розкид цін у цьому сегменті кухонної техніки досить значний, список брендів теж досить великий. Починаються ціни з незначних $20-$35, за ці гроші пропонуються вироби, які можна назвати кухонним комбайном лише формально, це швидше просто подрібнювачі. Крім універсального ножа в цих моделях практично більше не використовується інших насадок. Об’єм чаші в них зазвичай не вище 0,5 літра, потужність двигуна — 150-250 Вт. Це ніша зайнята «недорогими» брендами — Scarlett SC-1144. SC-442. SL-1543 ), Vitek ( VT-1644. VT-1606. VT-1453 ), Beko ( BKK-1156. BKK-2158 ). Коментувати тут особливо нічого, ціна говорить сама за себе, однак, якщо вам не потрібно нічого крім подрібнення в невеликих кількостях, цей варіант можна розглянути. В цій ціновій категорії лише кілька моделей можуть похвалитися додатковими функціями: Scarlett SC-440 забезпечена блендером і соковижималкою, у Scarlett SC-441 є додаткові насадки, Orion OR-FP02 крім насадок вміє місити тісто.

наступної цінової категорії «до $100» ми можемо виявити тих же гравців, але вже з більш серйозними пропозиціями. Підвищується потужність двигуна і об’єм чаші. Продукцію Aurora ( AU 424. AU 425. AU 117. AU 423. AU 352 ), Vitek ( VT-1604. VT-1603. VT-1607. VT-1616 ), Scarlett SC-1146. SL-1544 ), Beko ( BKK 2156. BKK 2154 ) вже ніяк не назвеш «невеликим подрібнювачем». Це повноцінні кухонні комбайни потужністю 500-700 Вт (у Aurora AU 352 — 1000), об’ємом чаші 1,5 літра і більше, з безліччю насадок і додаткових функцій. У цій же категорії з’являються і більш імениті гравці — Moulinex ( DJE 342. FP 2011. FP 2031 ), Philips ( HR 7605. HR 7620. HR 7638 ), Bosch MCM 2000. MCM 2020. MCM 2050. MCM 2120. MCM 2024 ), Kenwood ( FP 220. FP 723 ), Tefal ( DO 2021. DO 302 EAE ) — теж з досить серйозними апаратами, але для цих брендів вони швидше є моделями початкового рівня. Середній рівень цієї техніки поширюється по діапазону $150-$200.

Категорію «$200-$350» можна умовно назвати «Якість має свою ціну». Тут вже грають виключно бренди, які заробили своє ім’я довголітньою історією. Надзвичайно популярна і надійна модель Bosch MUM 4655 (

$250) — вміє робити все і навіть більше. Braun CombiMax K700 (

$175) відрізняється тим, що має дві чаші, велику і малу, дозволяючи максимально прискорити процес приготування багатокомпонентних страв. Kenwood FP950 (

$300), крім усього іншого, має вбудовані ваги. Kenwood взагалі визнаний у світі як одна з найбільш прогресивних компаній, що дає їй можливість створювати зовсім вже позамежні пристрої, на зразок Kenwood KM 023 (близько $1000!), потужністю 1,5 кВт і чашею на 6,7 літра. Цей комбайн з допомогою насадки навіть картоплю чистить!

Правильний вибір кухонного комбайна буде залежати, насамперед, від переліку ваших потреб. Перш ніж йти в магазин, доцільно буде уявити собі весь список кухонних справ, які ви хотіли б покласти на крутяться насадки вашого нового помічника. І при виборі керуватися цим списком, звіряючи з ним вміння кожного з претендентів на місце на вашому кухонному столі. Чітке розуміння власних потреб значною мірою полегшить вибір кухонного комбайна, допоможе вам і продавця-консультанта підібрати оптимальну модель.

Усі права на справжній текстовий матеріал належать (C) Форуму Про Кухню.ру .

Короткий опис статті: кухонний комбайн відгуки

Джерело: Як вибрати кухонний комбайн для дому?

Також ви можете прочитати