Технологія вирощування часнику (бізнес).

05.07.2015

Особливості промислового вирощування часнику. 

За технологією вирощування часник ділиться на озимий і яровий. Озимий — більше скоростиглий, короткий термін зберігання, зате придатний у переробці, зокрема, в консервній промисловості. До цих сортів відносяться як стрілкуючий, так і нестрілкуючий тип. Яровий — пізд ній, зате довше зберігається, і може використовуватися як в очищеному вигляді, а також як зелень.

 

Часник є цінним продуктом, який використовується у свіжому вигляді, застосовується для в кулінарії і для заготівлі продуктів (в соліннях і маринадах, в овочеконсервної і м’ясопереробної промисловості). Із часнику готують сухий часниковий порошок і часникове масло. Він використовується у фармацевтичній промисловості як сировина для виготовлення десятка лікарських препаратів, у народній медицині для лікування цілого ряду захворювань, ветеринарії, у боротьбі з хворобами і шкідниками рослин і для збереження сільськогосподарських продуктів.

Виробництво часнику у світі безперервно зростає. Зараз його щорічно вирощують близько 10 млн. тонн (65% — Китай) при середній врожайності 10 тонн з гектара. У Росії виробництво часнику абсолютно не задовольняє потреби в ньому, тому він у великих кількостях закуповується в Китаї, Індії, Єгипті, Середній Азії. Привізною часник погано зберігається, має низькі смакові якості і, найчастіше, шкідливий для здоров’я.

Бізнес. Часник ділиться на озимий і яровий

Часник ціна :

Ціна на чеснокВ останнім часом ціна на вітчизняний часник значно підвищилася (до 150-200 грн/кг). Яка склалася ситуація створює в Росії в найближчі десять років величезні перспективи по вирощуванню часнику. При дотриманні нескладних правил і рекомендацій по догляду, можна отримувати великі врожаї часнику. Тому свій бізнес по вирощуванню часнику має можливості отримання великого прибутку.

Основними територіями для успішного вирощування часнику в Росії історично є Воронезька, Тамбовська, Липецька, Орловська, Курська, Білгородська області. Однак успішно вирощувати часник можна в багатьох інших регіонах Росії.

 • Технологія вирощування часникуРентабельність вирощування часнику :Виробництво часнику в нашій країні сьогодні зосереджена, в основному, в присадибному господарстві, а промислове виробництво лише починає розвиватися. Навіть на невеликому присадибній ділянці, виділеній під часник, дотримуючись нескладні агрономічні прийоми, можна непогано заробити, вирощуючи вручну часник і продаючи його на місцевих ринках або через магазини.

Бізнес. Часник ділиться на озимий і яровий

 • На ділянці площею 1-2 га, який можна взяти в оренду, з допомогою трактора і з використанням ручної праці можна виростити 5-20 тонн часнику і заробити до 1-2 млн. рублів. На ще більших площах при використанні посадочних та прибиральних машин можна заробити значно більше.Сорти часнику :Сорти часнику, включені в Державний реєстр селекційних досягнень, допущених до використання (лютий 2011): Озимі сорти: Агат, Алькор, Альтаїр, Аметист, Антонник, Бродоколмакский, Вятський, Герман, Гранат, Граніт, Демидов, Діана, Добриня, Драгунів, Дубковський, Дунганскийместный, Заокський, Зубреня, Касмала, Комісар, Комсомолець, Лазурний, Лікар, Лосевский, Надійний, Назус, Новосибірський, Одинцовський Ювілейний, Онікс, Опал, Осінній, Пам’яті Алексєєвої, Пам’яті Віктора, Пам’яті Єршова, Парус, Петровський, Підмосковний, Піднебесний, Реплікант, Російський Доктор, Сармат, Сир 10, Бузковий Туман, Сіріус, Седек, Скіф, Томич, Цезар, Ювілейний 07, Ювілейний Грибовський.Ярі сорти. Абрек, Викторио, Гуллівер, Дегтярский, Демидівський, Еленовский, Ершовский, Землячок, Пермяк, Поріччя, Самородок, Уралець, Шунут.
 • Споживачами часнику є :
 • — місцеві ринки (продаж населенню);
 • — великі торгові підприємства;
 • — харчові переробні підприємства;
 • — фармацевтичні підприємства;
 • — держустанови (держзакупівлі);
 • — підприємства громадського харчування;
 • — заводи, що виготовляють продукцію (ковбасні цехи, консервні заводи);
 • — експортні організації.

Обладнання для вирощування часнику : 

Бізнес. Часник ділиться на озимий і яровий

На невеликій ділянці восени на полі можна трактором з плугом або культиватором нарізати борозни, в які вручну розкласти підготовлені зубчики, а після з допомогою цієї техніки їх засипати землею. Сіяти бажано в два рядки з міжряддями 40 см. Для робіт по догляду за насадженнями можна також використовувати трактор.Для ділянок з більшою площею необхідно використовувати спеціальні часникові сівалки і збиральні комбайни. Незважаючи на те, що сівалки дають неориентированную посадку зубков, що зменшує врожайність на 10-15%, вони істотно підвищують продуктивність.Зараз ще можна знайти сівалки цибульні навісні СЛН-8Б, дозволяють садити часник, які випускалися в радянський час.

Бізнес. Часник ділиться на озимий і яровий

Вони мають ширину міжрядь 20-25 см і загальну ширину захвату 2,1-2,8 м. Сьогодні більш досконала саджалка для часнику випускається в Білорусії, її можна придбати в російської компанії «Ліда-регіон».Спеціальна техніка для обробітку часнику випускається в Іспанії компанією «JJ Broch». Це спеціалізовані саджалки від 2-х до 8-ми рядів для садіння зубків та причіпні комбайни, які прибирають часник в 2-х варіантах: або в’яжуть у снопи, або обрізають бадилля і затарюють в короб або мішок. Расшелушивание зубков і підготовка насіннєвого матеріалу теж механізована, продуктивність таких машин від 250 до 1000 кг/год.

Бізнес. Часник ділиться на озимий і яровий

Машини расшелушивают часник, очищають від домішок і проводять калібрування. В Росії таке обладнання пропонує ТОВ «Ньютехагро».Постачальники обладнання :Короткий опис статті: сівалка для часнику Вирощування часнику — Домашній бізнес, свою справу в приватному господарстві, свій бізнес у сільській місцевості, як заробити на дачній ділянці, зроби все своїми руками, лікуємо себе самі, заробіток в інтернеті, партнерські програми, навчальні відео курси, форум, статті, міні-чат. Вирощування часнику — Домашній бізнес, свою справу в приватному господарстві, свій бізнес у сільській місцевості, як заробити на дачній ділянці, зроби все своїми руками, лікуємо себе самі, заробіток в інтернеті, партнерські програми, навчальні відео курси, форум, статті, міні-чат.

Джерело: Вирощування часнику — Домашній бізнес

Також ви можете прочитати