Слово СІВАЛКА, Що таке СІВАЛКА?, Значення слова, приклади вживання

24.02.2017

Слово сівалка

Слово сівалка англійськими літерами(транслітом) — seyalka

Слово сівалка складається з 6 букв: а е к л я з

Значення слова сівалка. Що таке сівалка?

Сівалка

Се?ялка — машина для рівномірного загортання насіння в грунт. До винаходу сівалки основним методом посіву було «розкидання» насіння руками.

ru.wikipedia.org

СІВАЛКА, машина Для посіву насіння с.-г. культур з розподілом їх паралельними рядами, розміщеними [розміщеними] на однаковій відстані (міжряддя) один від іншого.

Сівалка, машина для рівномірного посіву насіння с.-г. культур і трав з заробкою в грунт на необхідну величину; для висіву насіння лісових культур в лісорозсадниках; внесення в грунт мінеральних добрив.

БСЕ. — 1969-1978

Лісова сівалка

Лісова сівалка, машина для посіву насіння різних деревних і чагарникових порід. В СРСР використовують Л. с. навісні ССЛН-1 і кінні СЛК-2А, СЛ-4А. Сівалка ССЛН-1 однорядна…

БСЕ. — 1969-1978

ЛУГОВА СІВАЛКА

ЛУГОВА СІВАЛКА — комбінація рядовий сівалки з скарифікатором. Л. с. складається з жорсткої нерухомої рами, на передній частині до-рій поставлені в два ряди ножі, забезпечені сильними пружинами…

Сільськогосподарський енциклопедичний словник. — 1989

Овочева сівалка

Овочева сівалка, машина для рівномірного висіву за певною схемою насіння овочевих культур. В СРСР використовують навісні сівалки СКОСШ-2,8, СКОН-4,2 і СОН-3,8 А, призначені для різних зон країни з урахуванням особливостей обробітку овочевих культур.

БСЕ. — 1969-1978

ОВОЧЕВА СІВАЛКА, машина для широкорядного, стрічкового, точного односемянного і гніздового посіву насіння овочевих культур. Використовується також для посіву лек. та ін. р-н. О. с. має раму, насіннєві бункери ящикового типу…

Туковая сівалка

Туковая сівалка — сільськогосподарська машина призначена для розкидання мінеральних добрив по полях як при посіві, так і при подкармливании рослин у фазі зростання. Такі сівалки також використовуються і для розкидання вапна.

ru.wikipedia.org

Туковая сівалка, машина для розкидання гранульованих і порошкоподібних мінеральних добрив (туків) при передпосівній обробці, а також при підгодівлі зернових культур і трав.

БСЕ. — 1969-1978

ТУКОВАЯ СІВАЛКА — с.-г. машина для розсіву по поверхні поля мінер. добрив (туків) та їх сумішей під оранку або культивацію, а також для підживлення зернових культур і трав.

Великий енциклопедичний політехнічний словник

сівалка Кукурудзяна

СІВАЛКА КУКУРУДЗЯНА — саджалка, служить для висіву кукурудзи, а при заміні высевных тарілок нею висіваються бавовна, боби, горох і арахіс. К. с. бувають ручні однорядні, кінні однорядні і дворядні, тракторні чотирьох — і шестирядні.

Сільськогосподарський енциклопедичний словник. — 1989

сівалка Кукурудзяна, машина для посіву каліброваного насіння кукурудзи з одночасним внесенням гранульованих добрив. В СРСР застосовують сівалки СКНК-6, СКНК-8 для квадратно-гніздового посіву, для чого їх забезпечують мірної дротом…

БСЕ. — 1969-1978

СІВАЛКА КУКУРУДЗЯНА, с.-г. машина для пунктирного або однозернового висіву насіння кукурудзи з одночасним, роздільним від насіння внесенням мінер, добрив; при обладнанні змінними висівними дисками застосовується для посіву соняшнику, рицини…

Сільськогосподарський енциклопедичний словник. — 1989

КОМБІНОВАНА СІВАЛКА

КОМБІНОВАНА СІВАЛКА — с.-г. машина для одноврем. висіву і закладення в грунт насіння і мінер. добрив (напр. зерно-туковая сівалка) або насіння зернових культур, трав і добрив (зерно-трав’яна сівалка).

Великий енциклопедичний політехнічний словник

КОМБІНОВАНА СІВАЛКА — одночасно висіває насіння і добрива. Добрива висівається через один з насінням або окремий сошник або ж врозкид. К. с. складається з двох ящиків: заднього (1) для насіння і переднього (2) для добрив.

Сільськогосподарський енциклопедичний словник. — 1989

Завантажувач сівалок

Завантажувач сівалок, комплект обладнання для механізованого завантаження ящиків сівалок насінням. Використовуваний в СРСР З. с. (рис.) має бункер, похилий і горизонтальний шнеки і протруювач.

БСЕ. — 1969-1978

ЗАВАНТАЖУВАЧ СІВАЛОК, машина для завантаження зернових сівалок насінням. Застосовують 3. с. 2 типів: з протравливателем (АС-2УМ) — для насіння і комбіновані (УЗСА-40) — для насіння і мінер, добрив.

Сільськогосподарський енциклопедичний словник. — 1989

Українська мова

Се?ялка, -і, р. мн. -лок.

Орфографічний словник. — 2004

Сівши і сівалки

Сівши і сівалки Зміст: Намочування, протравлювання та скандування насіння. — Озимі і ярові рослини. — Моменти посівної пори — тривалість розвитку, погода, грунт. — Якість і кількість посівних насіння. — Способи С. — гніздовий…

Енциклопедичний словник Ф. А. Брокгауза і В. А. Ефрона. — 1890-1907

БАВОВНЯНІ СІВАЛКИ

БАВОВНЯНА СІВАЛКА — с.-г. машина для посіву насіння бавовнику. X. с, за способом посіву поділяють на квадратно-гніздові (60 X 60 см) і частогнездовые (90 X 30 см).

БАВОВНЯНІ СІВАЛКИ — машини, призначені для висіву бавовняних насіння. Четырехрядная тракторна бавовняна сівалка. Виготовляються кінні та тракторні. Кінні будуються на два рядка…

Короткий опис статті: зернова сівалка своїми руками Слово сівалка. Значення слова сівалка, приклади вживання. Статистика використання букв: а е к л з я. Слова схожі на сівалка.

Джерело: Слово СІВАЛКА — Що таке СІВАЛКА? — Значення слова, приклади вживання

Також ви можете прочитати