Сівалка для мотоблока та мінітрактора (саморобне устаткування).

10.07.2015

Зернова сівалка для мотоблока відноситься до розряду сільськогосподарських машин, використовуваних для того, щоб рівномірно садити насіння в грунт. До винаходу сівалки, зернових культур розкидалися вручну, в результаті чого не досягалася потрібна щільність посіву. Сівалка напівпричепна зернова призначена для комфортного висівання зернових за допомогою мотоблока або мототрактора потужністю від 6 к.с. Засипані в зернове відділення напівпричіпної сівалки на мотоблок насіння, самопливом заповнюють прийомні камери висівних апаратів. При русі сівалки з опущеними в робочий стан сошниками котушки зернових апаратів, обертаючись, захоплюють насіння і викидають їх у воронки семяпроводів. За семяпроводами насіння надходять в сошник і потім, скочуючись, по стінках сошників потрапляють в підготовлену сошником борозенку. Грунт обсипається зі стінок борозенки і загортає насіння. Від якості загортання насіння в грунт значною мірою залежать їх схожість та розвиток рослин.

Крім того, посадка насіння в ручну вимагає великих фізичних зусиль. Економічно ручної посів не виправданий: розкидані насіння на ґрунт потрапляють нерівномірно, і витрачається набагато більше, ніж при використанні сівалки. Також, вироблена посадка вручну призводить до неоднородному розподілу насіння, в результаті чого швидко виснажується грунт.

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
Саморобна косарка до мотоблока (роторна, сегментна)

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
Робимо саморобний всюдихід з мотоблока фото, відео

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .

Зернова сівалка для мотоблока та мінітрактора.
Робимо саморобні гусениці на мотоблок: фото, відео, рекомендації

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
Як зробити саморобний редуктор для мотоблока, фото і креслення

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
фреза Грунтова і фрези гусячі лапки для мотоблока

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
Зчіпка до мотоблоку своїми руками, фото, креслення

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
Картоплекопач для мотоблока, саморобна — фото, відео

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
Як зробити грунтозацепи для мотоблока своїми руками, фото опис і розміри

Приставка до мотоблоку снігохід опис та відгуки

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
Саморобні пристосування для мотоблока, опис, відео, фото

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
Лопата для мотоблока своїми руками

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
Як зробити пневмохід з мотоблока, інструкції, фото

Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення .
Мотоблок Агрос і саморобки до нього

Сівалка для мотоблока своїми руками.

У наш час сівалки займають гідне місце серед використовуваної техніки у аграріїв. Використовуючи сівалки виробляють рядковую посадку зернових культур: вівса, жита, ячменю, пшениці. Також використовують зернові сівалки для посіву зернобобових культур: горох, соя, квасоля, люпин, чечевиця і нут. Крім цього сеятельное обладнання використовують, щоб садити культури, близькі до зернових за розмірами і особливостями висіву: сорго, гречка та просо.

Застосовувати ручну сівалку буде доречно на невеликих ділянках. Якщо ж ділянка досить великий, то використовується сівалка для мотоблока (своїми руками зроблена). Але будь-яка з них допоможе прискорити процес сіяння насіння і підвищить рівномірність розміщення рослин, коли вони виростуть.

Зернові сівалки поділяються на три групи, залежно від висіваних культур:

Комбіновані сівалки обладнані спеціальними пристосуваннями, які вносять у ґрунт разом з насінням мінеральні добрива.

  1. Універсальні сівалки використовують для посіву практично будь-якої культури.
  2. Спеціальні сівалки необхідні, щоб сіяти певні види культур.
  3. Кожну зернову сівалку, можна купити, а можна зробити своїми руками.

Розглянемо кілька варіантів виготовлення сівалки для мотоблока своїми руками

Вертикальні однакові диски (3 шт) на рівній відстані насаджуються на вісь. Висвердлюються насіннєві гнізда в ободі будь-якого з них, в кількості 12 шт. Коли сівалка рухається, диск з насінними гніздами потрапляє у встановлений зверху бункер, де знаходиться посівне зерно. Там відбувається захоплення зерна, і його перенесення в борозни, які змонтовані перед дисками сівалки.

До рамки знаряддя, для загортання насіння, встановлюють горизонтальну планку-волокушку. Діаметр дисків і коліс, і відстань між ними визначає виробник.

Саморобна сівалка поставлена на три колеса. Переднє колесо взято від дитячої коляски, заднє колесо — від дитячого велосипеда. Рама, зігнута у вигляді букви П, виготовлена з смугового заліза, шириною 11,5 см і довжиною 52,5 див. На неї встановлюють бункер для насіння, що являє собою ящик, зроблений з багатошарової фанери.

Після чого бункер затягують болтами. Всередині встановлено висіваючий апарат, на двох підшипниках ковзання. Сам він представляє з себе вал, зроблений з берези і покрита лаком, форма якого віддалено нагадує котушку для ниток.

Коли саморобна сівалка переміщається по зораному ділянці, відбувається обертання котушки висівного апарату, завдяки натягнутою велосипедного ланцюга. Осередок стрічки захоплює насіння знаходяться в бункері, та опускає їх у спеціально прикріплену воронку семяпровода.

Більш сучасний варіант саморобної сівалки для мотоблока

Робиться саморобна сівалки для мотоблока трьох основних частин: два ходових колеса, висіваючий валик, насіннєвий ящик, два підшипника, два кронштейна для кріплення сошника і ручки з кронштейном.

Насіннєвий ящик виготовляють використовуючи дерев’яні дошки, товщиною 15 мм. Щоб їх знизу закрити використовують дві сталеві накладні денця, товщиною 1 мм Поперечні та поздовжні стінки з’єднані саморізами, шипами і сталевими куточками. Внизу стінок ящика на шурупах або цвяхах встановлюються дерев’яні наклади, товщина яких 15 мм.

Щоб встановити висіваючий валик, в накладках і стінках зроблені вирізи у формі півкола. Для цієї ж мети, до накладкам пригвинчують шурупами кронштейни кріплення. Для того, щоб насіння скидалися з клітинок у похилих денцях встановлені гумові пластинки.

Колеса сівалки мають діаметр 200 мм, і маточини в 60 мм. В маточинах зроблені отвори, які однакові з діаметром висівного валика. Сошник кріпиться до кронштейнів і виготовляється з листа сталі в 1,5 мм. Декілька отворів робиться на кронштейні. Регулювати глибину, на яку будуть сажаться насіння, можна перезакреплением сошника в отворах. На задню стінку насіннєвого ящика кріпиться кронштейн, через який йде з’єднання з мотоблоком.

Креслення сівалки до мотоблоку

Короткий опис статті: саморобні сівалки Сівалка для мотоблока своїми руками як зробити? Нижче опишемо принцип дії сівалки, фото, відео роботи. Комбіновані сівалки обладнані спеціальними Сівалка для мотоблока

Джерело: Сівалка для мотоблока своїми руками, фото, відео, креслення | motoblok-kultivator

Також ви можете прочитати