Розмитнення тракторів та сільськогосподарської техніки . СЗФО

03.10.2015

Розмитнення тракторів та сільськогосподарської техніки
Ставки мит на 2015 рік

Зі вступом до СОТ наша країна пішла на зниження мит більшої частини типів спеціальної техніки. У тому числі були знижені мита на сільськогосподарську техніки (трактора, комбайни та інша сільгосптехніка). Судячи з коментарів чиновників, робиться це з метою підняття економічної складової сільського господарства в країні, але основним рушійним фактором, як ми з вами знаємо, є вимоги країн-учасниць Всесвітньої Торгової Організації.

Розмитнення тракторів та сільськогосподарської техніки . СЗФО
До категорії яких машин відносяться трактори? Якщо узагальнити, трактор — це спецтехніка для сільськогосподарських робіт, що випускається в основному для буксирування або штовхання іншого транспортного засобу, пристосування або вантажу. До пристосувань відносять плуги, культиваторні установки, сівалки, сноповязалки та інші пристрої, що полегшують роботу фермерів.

Різновиди тракторів:

  • Трактори, керовані поруч йде водієм;
  • Трактори колісні для напівпричепів;
  • Трактори гусеничні;
  • Інші, рідкісного спеціального призначення (наприклад, для прокладання лижні)Розмитнення тракторів та сільськогосподарської техніки . СЗФО

Та від відповідності моделі певним кодом ТН ЗЕД залежить відсоток імпортного мита та ПДВ, які ви зобов’язані будете сплатити. Тому, перш ніж задаватися питанням «Скільки коштує розмитнити трактор?» — треба спершу знати, до якого типу він належить. Допомогти правильно визначити код ТН ЗЕД вам можуть митні брокери або досвідчені атестовані декларанти, які володіють знаннями, необхідними при класифікації.

Розмитнення б/у-шного трактори з Європи, США, Японії або іншої країни також пов’язана з процедурою доказування митної вартості митним органам. Як відомо, митна вартість підакцизних товарів, які входять і трактора в тому числі, в митних органах усереднюються з розрахунку даних спеціальних статистичних каталогів. Тобто якщо ви за низькою ціною придбали трактор, який побував в ДТП або «перевертиш» — заплатити мито вас можуть змусити із суми митної вартості, на яку буде спиратися митниця, взявши усереднені дані по даної моделі в каталозі. Уникнути коригування митної вартості (КТС) вам допоможуть документи, що підтверджують вартість, а в особливо «важких» випадках — грамотний митний юрист .

Розмитнення для Калінінграда

Розмитнити трактор в Калінінграді можна за пільговими ставками — тобто не сплачуючи ввізних мит і ПДВ. Для цього фірма повинна мати статус резидента Калінінградській ОЕЗ. Можна скористатися послугами Агента-резидента ОЕЗ, якщо планується везти на приватна особа і немає відповідної фірми, адже за законом, на фіз. особа розмитнити трактор, рівно як і комбайн, не можна. При розмитненні трактора на Калінінград, він повинен використовуватися на території області протягом всього терміну експлуатації. При вивезенні його на територію іншої частини РФ, фірму зобов’яжуть сплатити ті платежі, від яких вона була звільнена, відповідно до пільг, прийнятими відповідно до закону про Особливою Економічної Зоні. Або можна зробити тимчасове вивезення — це якщо техніку планується експлуатувати якийсь час в РФ, а потім повернути в Калінінградську область. Подробиці уточнюйте у Калінінградських брокерів .

«Женуть» трактори в Калінінградську область з Німеччини і Європейських країн, а також США морем, доставляючи в Калінінградській або Балтійський порт. Плюси розмитнення спецтехніки через Калінінград ще полягають у тому, що ціни на послуги компетентних представників митних там нижче, і ціна за доставку з Європи і, після розмитнення, в регіони — теж. Обумовлено це тим, що вантажоперевізники таможат тягачі та причепи без сплати ПДВ та імпортного мита. Відповідно, можуть дозволити собі демпінгувати.

Санкт-Петербург

Розмитнити трактор в СПб можна на центральному акцизний митному посту Ленінградської митниці — згідно із законом про компетенції митних постів, вся спецтехніка розмитнюється саме там. Митні брокери в Санкт-Петербурзі. пропонують свої послуги, повинні мати ліцензію, яка передбачає можливість оформлення автотранспортних і спеціальних засобів. Також потурбуйтеся питанням — чи є посередники в наданні брокерських послуг на розмитнення транспорту у фірми, яку ви обрали. Навіщо вам зайві накрутки? Авторитетні компанії з хорошою історією надання послуг у цій галузі, також пропонують послуги доставки растаможенной техніки до складу Замовника, що дуже зручно — «своїм ходом» гнати трактор з Калінінграда або Санкт-Петербурга у віддалений регіон РФ навряд чи хто наважиться.

Утилізаційний збір

Утилізаційний збір на трактори на даний момент (січень 2015 р.) не сплачується, але є ймовірність, що введуть ВУС і на дані позиції спеціальної техніки. Про плановані коефіцієнтах поки офіційних заяв не надходило.

Екологічний клас трактора (Євро 4, Євро 5 і т. д.) значення не має, оскільки такі види спецтехніки та двигуни, що встановлюються на них не використовуються на дорогах загального користування. Стало бути, дія технічного регламенту щодо вимог в області охорони навколишнього середовища, не поширюється.

При імпорті тракторів певних виробників, вам може знадобитися дозвіл на ввезення від фірми-виробника або його офіційного представництва в Росії. Не забувайте про це і проясніть всі тонкощі цього питання заздалегідь, щоб не потрапити в неприємну ситуацію, коли, наприклад, правовласник видасть дозвіл на ввезення тільки після розміщення товару на СТЗ протягом 10 днів, як це робить Шведський концерн Вольво, стосовно навіть до колишніх у вживанні транспортним засобам.

Таблиця митних зборів на трактори, керовані поруч йде водієм

Короткий опис статті: сільгосптехніка росія

Джерело: Розмитнення тракторів та сільськогосподарської техніки » СЗФО-online

Також ви можете прочитати