Особливості конструкції овочевої сівалки СО-4,2 (СОН-4,2), Студопедия

24.08.2015

Особливості конструкції овочевої сівалки СО-4,2 (СОН-4,2)

Загальні відомості та агротехнічні відомості

Забезпечення роботи

МЕТА І ЗАВДАННЯ РОБОТИ

Освоїти принцип роботи, прийоми підготовки і методи польової перевірки якості роботи овочевих сівалок і розсадосадильних машин.

Вивчити конструкцію, технологічний процес та основні регулювання овочевих сівалки СО-4,2 (СОН-4,2) і СУПО-6, рассадопосадочной машини СКН-6А.

2.3 Рассадопосадочная машина СКН-6А (плакат);

2.4 Підставки під рами;

2.5 Мішечки або коробочки для збору насіння;

2.6 Ваги електронні;

2.7 Набір слюсарних інструментів;

2.8 метрова Лінійка.

3 ОВОЧЕВІ СІВАЛКИ

Овочеві сівалки є універсальними, так як вони можуть висівати овочеві, баштанні та кормові мелкосеменные культури з одночасним внесенням в рядки мінеральних добрив. Посів овочевих культур виробляють широкорядним і стрічковим способами по рівній поверхні або в гребені і гряди, а при необхідності і з одночасним нарізанням поливних борозен.

Конструктивно овочеві сівалки близькі до зернових сівалок, але мають і відмінності з урахуванням особливостей насіння овочевих культур. Насіння овочевих культур, як правило, менш сипучі, норма їх висіву коливається від 2. 3 кг до декількох десятків кілограмів на 1 га, вони вимагають порівняно дрібного закладення і щільного контакту з грунтом. У зв’язку з цим в насіннєвих ящиках овочевих сівалок встановлюють ворошилки. У механізмі передачі на вал висівних апаратів передбачений більш широкий діапазон передавальних відносин. Для висіву дрібного насіння при малих нормах висіву в насіннєвому ящику встановлюють додаткові бункера, а дискові сошники обладнують обмежувальними ребордами і прикатывающими каточках, що дозволяють більш точно витримувати невелику глибину (1,5. 5 см) і хороший контакт висіяних насіння з грунтом. При зміні схеми посіву отвори в насіннєвому ящику, розташовані над непрацюючими апаратами, перекривають заслінками.

Якість посіву овочевих культур оцінюють за чотирма основними показниками: нормі висіву (посадки), глибині загортання, ширини міжрядь і рівномірності розміщення насіння або рослин в рядках.

Згідно агротехнічним вимогам відхилення від норми висіву овочевих культур не повинна перевищувати ±3%. Глибина загортання насіння не повинна відхилятися від заданої більш ніж на ±15%. Ширина основних міжрядь овочевих сівалок не повинна відхилятися більш ніж на ±2 см, а стикових — ±5 див. Нерівномірність висіву в рядках, тобто окремими висівними апаратами не повинна перевищувати ±3%.

3.2.1 Призначення і технологічний процес сівалки. Сівалку СО-4,2 (СОН-4,2) призначена для посіву насіння овочевих культур на рівній, грядовий або гребеневої поверхні широкорядним (з міжряддями 45, 60 і 70 см) і стрічковим (за схемами 8 + 62, 20 + 50, 50 + 90, 60 + 120, 40 + 100, 32 + 32 + 76, 5 + + 27 + 5 + 27+5 + 71 см) способами з одночасним внесенням мінеральних добрив. Різні схеми сівби сівалкою СО-4,2 представлені в додатку А.

Овочева сівалка СО-4,2 (малюнок 1) має два ящики 4 для мінеральних добрив, у лівому з яких розміщено шість, а в правому — п’ять котушкових туковысевающих апаратів 2. На дно кожного насіннєвого ящика 5 прикріплені десять семявысевающих 8 апаратів, які з’єднані спірально-стрічковими семяпроводами 9 з воронками дискових сошників 10. Туковисівного апарата 2 з’єднані гумовими гофрованими тукопроводами 1 з воронками полозовидных сошників 14. Відповідно до обраної схеми розміщення сошників частина висівних апаратів перекривають заслінками.

Сівалку СО-4,2 оснащується одне — і двухстрочными дисковими сошниками 10. Дворядковий сошник дозволяє встановлювати відстань між рядками 50, 80 і 100 мм в залежності від схеми посіву. Сівалку комплектують трьома наборами реборд до сошникам, які дозволяють закладати насіння на глибину 2, 3 і 4 див. Полозовидные сошники 14 укладають добрива на 2. 3 см глибше насіння. Закладення насіння і добрив виробляється природним осипаннями грунту зі стінок борозни, а також загортачами 13, які закривають грунтом борозни.

Особливості конструкції овочевої сівалки СО-4,2 (СОН-4,2), Студопедия

1 — тукопровод; 2 і 8 — туко — і семявысевающий апарати; 3 — шнек; 4 і 5 — відділення для туків і насіння; 6 — бункер для дрібнонасіннєвих культур; 7 — ворушилка; 9 — сем’япровід; 10 і 14 — дисковий і полозовидный сошники;11 — прикатывающий каток; 12 — шлейф;13 — загортач

Малюнок 1 — Схема овочевої сівалки СО-4,2

Прикочувальні котки 11 ущільнюють ґрунт, створюють контакт її з насінням і покращують приплив вологи з нижніх шарів. Шлейфи 12 вирівнюють рельєф після проходу сошників або ковзанок і покривають грядки пухким шаром грунту.

У насіннєвому відділенні 5 над прийомними вікнами апаратів 8 на одному валу зі шнеками встановлені ворошилки 7, призначені для руйнування склепінь при посіві малосыпучих насіння. При висіві насіння з малими нормами (0,5…4 кг/га) і для невеликих площ (3…5 га) в насіннєвому відділенні ящиків монтують додаткові бункера 6.

Короткий опис статті: овочева сівалка

Джерело: Особливості конструкції овочевої сівалки СО-4,2 (СОН-4,2) — Студопедия

Також ви можете прочитати