Сівалка ручна для посіву овочевих культур. НВК «Роста»

12.08.2015

РОЗРОБНИК І ВИРОБНИК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ І СИСТЕМ ПОЛИВА. 

Науково-виробнича компанія «РОСТА». 

Сівалка СМК призначена для рядовогопосіву дрібновочевих культур в теплицях, парниках і у відкритому грунті в один ряд. Міні сівалку для дрібних насіння необхідно мати на кожній ділянці. З її допомогою можна висівати буряки, морква, редиска, цибуля та інші культури. Саморобними міні-сівалками зараз нікого не здивуєш – все більша кількість дачників воліє власні конструкції купівельними. Ознайомтеся з одним із варіантів, як зробити сівалку своїми руками, використовуючи нескладні інструменти і доступні матеріали.

Саморобна міні сівалка для дрібного насіння: 

Сівалка СМК призначена для дрібновочевих культур

Ця ручна міні сівалка включає три колеса: два задніх (можна взяти від дитячого велосипеда діаметром не менше 30 см) і одне переднє від дитячої коляски. Для рами конструкції потрібно смугове залізо довжиною 52,5 см і шириною 11,5 див. Перед тим як зробити сівалку, раму слід зігнути у вигляді букви П.

Міні-сівалка своїми руками: як зробити міні-сівалку для дрібних

На неї ставиться і притягується двома болтами ящик з багатошарової фанери із плексигласовий кришкою. Цей ящик буде служити бункером для насіння.

Всередині ящика потрібно змонтувати головну частину — вал. Він встановлюється в горизонтальній площині на двох підшипниках ковзання висівного апарату. Вал можна виточити з дерева у формі котушки для ниток і покрити лаком. Далі в вал вкладається насіннєва стрічка, зроблена з шкіряного ременя або гуми. Попередньо в ній слід зробити напівсферичні поглиблення за допомогою шарошки або сферичного електрода. Число цих поглиблень буде залежати від прийнятої норми посіву. Діаметр кожного поглиблення повинен становити 12 мм для сівби редиски, 10 мм — для буряків, 8 мм — для моркви.

Міні-сівалка своїми руками: як зробити міні-сівалку для дрібних

Від зірочки заднього колеса до котушці висівного апарата слід натягнути велосипедну ланцюг, який при русі сівалки по заздалегідь зораному і рівному ділянці буде обертати вал. В цей час осередку стрічки почнуть захоплювати насіння з бункера і кидати їх в підставлену воронку семяпровода. Верхній діаметр воронки повинен дорівнювати 56 мм, а діаметр відвідної трубки — 28 мм. Звідси насіння будуть надходити в сошник, а потім — у відриту ним борозну.

Міні-сівалка своїми руками: як зробити міні-сівалку для дрібних

Щоб швидко після посіву насіння ущільнити поверхню грядки, можна скористатися саморобним катком. Для його виготовлення знадобиться асбоцементна труба довжиною 40 см і діаметром 12 див. Внутрішню порожнину труби слід залити цементним розчином, щоб ускладнити конструкцію.

У торці труби потрібно вставити по колу, які можна вирізати з залізної консервної банки. В середині кожного кола необхідно пробити отвір у них потім вставляється скоба, зроблена з дроту діаметром 8 мм Скоба потрібна для зміцнення куткової сталевої пластини, що служить для очищення ковзанки від налипающей бруду, а також для зміцнення штуцера.

Міні-сівалка своїми руками: як зробити міні-сівалку для дрібних

В останньому повинна бути додана рукоять, яку можна зробити з водопровідної труби діаметром 0,5 дюйма. На кінці рукояті міститься сполучна муфта, через яку і буде триматися огородник, прокочуючи агрегат по поверхні засіяної грядки і утрамбовувавши її.

Міні-сівалка своїми руками: як зробити міні-сівалку для дрібних

Додатково до міні сівалці своїми руками можна зробити каток для розбивання грудок землі. Він виконується аналогічно вищеописаному катку, тільки трубу в цьому випадку необхідно оснастити шипами.

Короткий опис статті: ручна сівалка своїми руками Як зробити для дачної ділянки міні-сівалку для дрібних насіння своїми руками: рекомендації з фотографіями.

Джерело: Міні-сівалка своїми руками: як зробити міні-сівалку для дрібних насіння

Також ви можете прочитати