Садимо картоплю за місячним календарем (на 2017 рік)

24.02.2017

Коли садити картоплю в 2017 році?

 

У 2017 році змін у вирощуванні картоплі немає. Картопляне поле  також використовуємо посадочні дні і місячний календар, щоб обрати дні коли садити картоплю. Так само посадка картоплі бульбами випереджає в способах вирощування картоплі з насіння, хоча я ЗА використання перевіреного, вирощеного в домашніх умовах, садивного матеріалу. Отже,

БЕРЕЗЕНЬ (на розсаду насінням)

 • Відмінно– 7, 8, 9, 10, 11
 • Добре- 14, 15, 16, 182, 19
 • Задовільно- 1, 22, 23, 24, 28

КВІТЕНЬ (під плівкові укриття)

 • Відмінно– 6, 7, 10, 11
 • Добре — 15, 16
 • Задовільно- 3, 5, 19, 20, 23, 24, 25

що належить до сімейства пасльонових картопля є одним з найбільш важливих овочів, вирощуваних в нашій країні.

картопля є одним з найбільш важливих овочів.

Враховуючи велику харчову цінність, він ще є і основним інгредієнтом в багатьох стравах української кухні. І, хоча батьківщина всіма улюбленої картоплі-Південна Америка, сьогодні його вирощують у багатьох країнах по всьому світу, як одну з основних важливих сільськогосподарських культур. Незважаючи на популярність овоча, в технології обробітку намагаються вберегти овоч від численних хвороб і шкідників шляхом застосування різних методів, про які я розповім на сайті:

 1. без підгортання з розумом,
 2. насінням,
 3. за голландською технологією,
 4. під соломою,
 5. у мішках,
 6. у бочці і коробах.

Високоврожайне вирощування картоплі

Картоплю однорічна рослина висотою стебел наземних до 1 м. Товсті, м’ясисті стебла образуяют щільний кущ, який ми найчастіше підгортаємо, підгрібаючи якомога більше землі до стеблах. На пагонах під час цвітіння розпускається багато дрібних квіток, зібраних в невеликі, пухкі суцвіття. В залежності від сорту квітки, як і бульби, мають білий, червоно-фіолетовий, синій, фіолетовий або жовтий колір. Відквітнули квіти перетворюються в сферичні зелені, отруйні плоди, під час цвітіння починається формування під землею їстівних бульб, які і називаються по суті картоплею. Залежно від сорти картопля розрізняється за формою, розміром і кольором, опірності хворобам. Усі частини рослини дуже токсичні, а бульби можна вживати в їжу тільки після достигання і теплової обробки.

картопля є одним з найбільш важливих овочів.

Завдяки популярності виведено багато сортів картоплі, яка ділиться ще й класи в залежності від довжини вегетаційного періоду:

 • Надранні (34 — 36 днів)
 • Ранні (40 — 50 днів)
 • Середньоранні (50 — 65 днів)
 • Середньостиглі (65 — 80 днів)
 • Середньопізні (80 — 135 днів).

І групи: їстівних, промислових для переробки та кормових, до тч для корму тварин.

Умови для вирощування картоплі

Який би спосіб посадки ви не вибрали, буде корисно знати дні сприятливі для пророщування і посадки насіння картоплі за місячним календарем.

 • Садити картоплю та інші коренеплоди у теплицю можна вже 24 лютого.
 • 15 березня 2105 почніть закладання бульб раннього картоплі на пророщування.
 • 17 березня розкладіть на 30 -35 днів на світлі при температурі 16 градусів насіннєві бульби картоплі.
 • Сприятливі дні для садіння картоплі в квітні 2015: 13, 14, 15, 19 квітня.
 • Коли садити картоплю в травні — традиційно картоплю в травні садимо на травневі свята, найсприятливіші дні для посадки: 6, 7, 16 травня 2015 року.

Загальне правило — починають садити картоплю в кінці квітня і закінчують на початку травня. Час посадки залежить від весни і від того чи ґрунт прогрівся. Якщо посадити картоплю рано, в холодну землю, проростати овоч буде довго, а при нічних заморозках може навіть загинути.

картопля є одним з найбільш важливих овочів.

Вимоги до клімату та грунті

Овоч зацвітає при помірній температурі і вологості.

Бульби починають проростати при t 15 — 22 ° C і помірної вологості субстрату. При несприятливих умовах зростання гальмується, і бульби картоплі розвиваються погано.

 1. Ростуть на найпоширеніших грунтах, однак, кращі результати дають супіщані ґрунти. Рослини не сприйнятливі до рН, але не терплять занадто низький / високий рН.
 2. Земля повинна бути зорана і проборовнена до посадкового дня. Основним добривом для картоплі завжди був перегній, внесений навесні або гній, розкиданий восени по ріллі за півроку до посадки бульб.
 3. Вибираючи коли висаджувати едовой картоплю в 2015 році, підготуйте бульби. Підходять невсе, максимально до 5 див. Посадка за правилами агротехніки повинна бути на глибину 5 — 10 см, з інтервалом в 20 — 40 см в залежності від розміру насіння.

Пророслі бульби поміщають на 3 — 5 тижнів в приміщенні з високою вологістю, температурою близько 12 — 18 °C і гарною освітленістю. Однак, є «але» висаджуючи пророслий бульба, повинні розуміти, що він росте швидше, але більш чутливий до посухи і пошкодження паростків розсади при посадці.

Вирощені через розсаду насіння картоплі висаджуються зазвичай в торф’яних горщиках, тому менш сприйнятливі до пересадки, ніж пророщений.

Хвороби та шкідники

Найбільш поширені захворювання картоплі: чорна ніжка, фітофтороз, суха і мокра гниль. Серед найбільш часто зустрічаються шкідників картопляна нематода, попелиця, дротянка.

Короткий опис статті: посадка картоплі В 2017 році змін у вирощуванні картоплі немає.

Джерело: Коли садити картоплю в 2017 року за місячним календарем

Також ви можете прочитати